fbpx

Adres: İncirli Caddesi No:89/8 Bakırköy-İSTANBUL

Blog

omurga problemleri nedir, pilates
Pilates ve Omurga Problemleri

Omurgaya bağlı oluşan problemler klinik tıp alanında en çok görülen rahatsızlıktır. Yalnızca bel ağrısı problemi nüfüsun yaklaşık olarak %80'ini etkilemektedir. Özellikle bel ağrısı gündelik yaşam kalitesini oldukça kötü yönde etkilemektedir. Omurga ..

DETAYA GİT
Bel Fıtığında Tedavi Seçenekleri

Oldukça yaygın bir şekilde, hemen herkeste görülebilecek bir rahatsızlık olan bel fıtığının tedavisinde, yüksek bir oranda medikal ve fizik tedavi yöntemleriyle tercih edilmektedir. Buna karşın düşük bir oranda da olsa bazı bel fıtığı rahatsızlıkları..

DETAYA GİT
El Uyuşmasının 6 Nedeni

Sinir Sıkışması El uyuşmasının en fazla görülen sebebi sinir sıkışmalarıdır. Karpal tünel sendromu el uyuşmasına neden olan birincil el uyuşması sebeplerindendir.  Tanısı sinirlerin EMG testi ile ölçülmesi ile konulur.  Gece uykudan uyandıran uyuşma..

DETAYA GİT
Bel platini operasyonu nasıl uygulanır?
Bel Platini Hangi Durumlarda Takılmalı?

Bel operasyonlarında kullanılan platin sistemlerinin kaliteleri oldukça büyük önem taşır. Uygulanacak platinlerdeki en yüksek standart FDA onayının olmasıdır. Takılacak platinlerin FDA onayının olmasına dikkat edilmelidir.  Bel platin operasyonları u..

DETAYA GİT
Boyun Fıtığı Nedir?

Boyun, yedi adet omurdan oluşur. Omurların arasında ise özel bağ dokusuna sahip diskler yer alır. Boynun hareket ettirilmesinde de rol oynayan diskler iç kısım ve dış kısım olmak üzere ikiye ayrılır. Disklerin dış kısmı yırtılarak iç kısmı omuriliğe ..

DETAYA GİT
Boyun Fıtığı Kimlerde Görülür ?

Çağın hastalığı olarak karşımıza çıkan bel ve boyun fıtıkları hastanın günlük yaşamını olumsuz etkilemektedirler. Boyun fıtığına değinecek olursak bu hastalık hem beyin hem de sinirleri etkileyen bir hastalıktır. Dolayısıyla beyin ve sinir cerrahi uz..

DETAYA GİT
Boyun Ağrıları Neden Oluşur?

Boyun ağrısı, en yaygın şikayetler arasındadır. Ağrı ve tutulmalar nedeniyle hareketlerin kısıtlanmasına neden olur ve en basit işlerinizi görmek bile zorlaşır. Özellikle 40 yaş üstü kişilerde sık görülen bir durumdur. Boyun ağrısı genellikle bulundu..

DETAYA GİT
Bel Ağrılarının Nedenleri Nelerdir?

Bel ağrısı hareketleri kısıtlayan, yürümeyi, ayakta durmayı ve hatta oturmayı dahi zorlaştıran oldukça da yaygın olan bir şikâyettir. Bel ağrısında ilk şüphe duyulan durum hemen fıtık olsa da, birçok farklı neden de olabilir.  Bunlardan ilki kas köke..

DETAYA GİT
1
×
Merhabalar;
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?